Přečtěte si, co jsme vše na našich setkáních dělaly a co jsme prožily:

 • Jak lépe pochopit muže a jejich myšlení - přednáška, která byla velice zajímavá, pojatá s humorem v podání muže a zároveň poradce pro rodinu a vztahy, lektora ACETU a pastora AC. Sešlo se nás k tomuto tématu docela hodně a dozvěděly jsme se, jak lépe rozumět mužskému myšlení a jednání. :) (17.9.2014)
 • Bazárek - netradičně pod aktivitou Zadáno pro dámy, byl uskutečněn první bazárek všech věciček, dospělých i dětiček. Čas byl příjemný, spousta věcí na prodej. Těšíme se na opakování v příštím roce. (19.7.2014)
 • Alergie - co to je, jak ji léčit - sice jsme se sešli v menším počtu a celé to bylo otevřené pro kohokoliv včetně mužů, ale i přes malý počet lidí, to byl velice příjemný čas, který jsme strávili na přednášce paní doktorky MUDr. Koldové, kdy jsme se dozvěděli, co to vlastně alergie je, jak předcházet věcem, co nám může pomoct, jak stará je tato medicína a jak se vývíjí apod. Nejvíce se líbily dotazy, které jsme na konci přednášky mohli mít a kterých byla spousta. (21.5.2014)
 • Život s nevyléčitelnou nemocí (Crohnova nemoc) - osobní příběh - Mohly jsme si poslechnout příběh jednoho života s nelehkou formou této nemoci a také vše o této nemoci a jak se cítí lidé jakkoliv vážně nemocní a jak k nim mohou a jak přistupují členové jejich rodin a okolní lidé. Osobní příběhy jsou vždy dobré k zamyšlení se nad vlastními životy a životy lidí kolem nás. Byla opět možnost otázek a také vzájemné se sdílení a posezení u něčeho dobrého. (19.3.2014)
 • Děti v pubertě - jak s nimi komunikovat a budovat vztah? - tentokráte jsme měli jako řečníka pozvaného Mgr. Petra Rattaye, vedoucího služby pro mládež na školách v ČR, ale nebyl to jediný muž, který přišel, protože tentokrát bylo naše setkání otervřeno i pro tatínky, kteří vyjádřili zájem to také slyšet. Opět byla možnost otázek a věřím, že si každý z nás, kdo má doma dospívajícího člena domácnosti odnesl, co potřeboval... (15.1.2014)
 • Vánoční posezení, soutěž o nejlepší recept - dorazilo nás nejméně za celou dobu scházení Zadáno pro dámy, ale i tak byl ten čas příjemný. Zazpívaly jsme si vánoční písně a každá z nás povídala o tom, jak to máme doma o Vánocích my, nebo jak jsme vyrůstaly, to vše při kávě, čaji a cukroví; nakonec jsme dávaly body za recepty a vyhlásily vítěze, který si odnesl drobný dárek. (12.12.2013)
 • Výroba levných vánočních dárků. Příprava chlazených obložených mís - Dorazilo nás asi zatím nejvíce a to včetně mladých slečen, které si s námi vyráběly naušnice z korálků, které mohly někomu věnovat na Vánoce. Čas spolu strávený byl úžasně příjemný, dobíjející a humorný, jak nám to šlo či nešlo.. :) a po tvoření každé jedné z nás, jsme se na chvíli všichni se zatajeným dechem dívaly, jak jedna z nás umí nádherně připravovat růže ze zeleniny či salámů, jak doslova vykouzlí nádheru, kterou se člověk bojí ochutnat, ale všechny jsme okoštovaly a bylo to úžasné! Celý program byl plný rad a ukázek a dobře stráveného času. (14.11.2013)
 • Výchova hyperaktivních dětí a jak na ně - Mohly jsme slyšet, jak fungují děti s hyperaktivitou, jak začíná vše od výchovy našich rodičů k nám a jak vše pokračuje dál. Celé setkání mělo příjemnou atmosféru, kdy každá mohla říci něco k tématu a pak už jen povídání si jedna s druhou při malém občerstvení a kávě či čaji, které nemělo konce, jak dobře jsme se cítily... (17.10.2013)
 • Můj život - ztráty a nálezy... - Mgr. Dagmar Pospíšilová se nám svěřila se svým osobním příběhem, se svým životem a se ztrátami a nálezy v něm. Prostor na osobní otázky a možnost se zamyslet nad vlastními životy a zakončení opět sdílením se a odpočinkem u kávy a čaje byl přínosný pro každou jednu z nás. (12.9.2013)
 • Příprava letních osvěžujících nápojů - V době letních teplých dní jsme si dopřály hned několik dobrých a chutných nápojů v zajímavých kombinacích, které nás osvěžily při relaxačním povídáním si mezi sebou. Naučily jsme se, jak ozdobit skleničky a odnesly jsme si sebou domů spoustu zajímavých receptů a samozřejmě dobrou náladu. (15.8.2013)
 • Hospodaření s financemi v domácnosti. Jak se vyrovnat se ztrátou zaměstnání? - Poprvé jsme přivítaly muže na setkání, a to jako přednášejícího. Formou přednášky s debatou na téma a otázkami jsme si vysvětlili za pomocí Ing. Viktora Baláže, jak si vést domácí finance, abychom se připravily i na možnost horších časů, také kde a jak se dá ušetřit, rady k nezaplacení. V druhé části jsme se bavili, jak zvládnout ztrátu zaměstnání, co a jak dělat při hledání nové práce. (4.7.2013)
 • Jak se moderně a levně oblékat v každém věku - O doplňcích, které nám dají vyniknout, jaké oblečení se hodí k jaké postavě, abychom se cítily opravdu dobře, o tom jak kombinovat určité věci k sobě, o tom všem jsme si při tomto setkání mohly povídat. Také jsme se dozvěděly dobré tipy, kde nakupovat a kde ne. Vše probíhalo i s ukázkami. (20.6.2013)
 • Výchova dětí předškolního věku očima maminky v domácnosti a učitelky mateřské školy - Maminka osmi dětí a její praktické rady ze života zaujaly každou jednu z nás, také rady celoživotní učitelky v důchodě, která pracovala přes dvacet let ve školce. Dva různé pohledy na děti nás přiměly se zamyslet nad výchovou našich dětí. (9.5.2013)
 • Jak mohu skrze jídlo ovlinit své zdraví? Jaké zdravotní problémy mohou přijít, když se nestravujeme zdravě? - Dvě zdravotní sestry nám pomohly si ujasnit, co je to jídlo a co vše může zapříčinit a jaké problémy můžeme mít, to vše přes data-projektovou prezentaci. Ke konci setkání jsme si měřily tlak a cukr v krvi. (14.3.2013)

 

Apoštolská církev,
KC Naděje
Urbáškova 132
Bučovice - Vícemilice
acbucovice@gmail.com
www.acbucovice.webnode.cz
www.facebook.com/kcnadeje/

pastor Jiří Pospíšil
tel: 739 600 008
www.pojky.webnode.cz